Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalLatest imagesGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Telefon "tre në një"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë
Autori Mesazh
KaniBB

KaniBB


Age : 36 Registration date : 21/11/2008 Numri i postimeve : 18 Location : Muzika, Interent , Forums

Telefon "tre në një" Vide
MesazhTitulli: Telefon "tre në një" Telefon "tre në një" Icon_minitimeWed Dec 10, 2008 10:19 pm

Telefon "tre në një" F.1210141745837_m

Telefon "tre në një"

Pak kohë më parë në konferencën 3GSM në Azi është paraqitur telefoni i mençur (smartphone) me dizajn të pazakontë dhe nën emrin iCEphone.
Prodhuesi i këtij telefoni, kompania TheMedicalPhone, ka vendosur për një telefon me rrëshqitës. Dallimi në krahasim me telefonat tjerë rrëshqitës është se iCEphone hapet në tri pjesë.

Kjo u mundëson përdoruesve të zgjedhin në mes të tastierës QWERTY, asaj “keypad” për ata që luajnë me lojëra si dhe ekran të ndjeshëm në prekje prej 3 inçësh.

Është interesant që telefoni ka marrë emrin sipas tastit të sigurisë, me shtypjen e të cilit dërgoni lokacionin tuaj GPS dhe informata tjera të rëndësishme për të gjitha shërbimet në rrethinë.

Telefon "tre në një" Icephone

Në shtëpizë janë vendosur disa shtojca interesante, si kamera prej 3.1 megapikselash, opsionet Bluetooth, qasja për kartelat microSD...

Telefoni funksionon me sistemin operativ Windows Mobile 6.0, derisa përmban audio dhe player, shfletues të internetit e tjera.

Pritet që çmimi i iCEphone do të jetë rreth 1.000 dollarë amerikanë. Pritet që pajisja të del në treg kah gjysma e vitit të ardhshëm.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.AlbaShqip.com

Telefon "tre në një"

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ஜ Lajmerime/Informacione ஜ :: News/Lajme -
Free forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions