Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumPortalLatest imagesGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Poezi Dashureiss ( Shqip 2 )

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë
Autori Mesazh
KaniBB

KaniBB


Age : 36 Registration date : 21/11/2008 Numri i postimeve : 18 Location : Muzika, Interent , Forums

Poezi Dashureiss ( Shqip 2 ) Vide
MesazhTitulli: Poezi Dashureiss ( Shqip 2 ) Poezi Dashureiss ( Shqip 2 ) Icon_minitimeFri Nov 28, 2008 6:08 am

Në zemer me ke hyre, me çels te kam mbillur , çelsi eshet tretur , ne zemër me ke mbetur.

* * *

I ëmbël dhe i but në goj kur e fut ,,,

i bardh apo i zi,ngjyra ska rëndësi,,,

kur ti fort e shtrëngon me gjuh e rrotullon,,,

aromën e shijon ,,,

Sakëzin kur e kafshon !!!!!!!!!

* * *

O shpirt o shpirt sa te dua se ke dit , ne vendin e takimit përher i pari të kam prit mos mbaj inat pse tash nuk vi , se tash ëshet ndryshe me mua dhe ty .

* * *

Të deshta ma shum se vetvetën ti sme kuptove , tani qe u largova , a u gëzove .

* * *

Mos u largo nga Zemra nëse të largoem nga sytë , mos thuaj jeto nëse nuk jam fati yt ! vazhdo jeto vetëm , mos harro sikur un që te deshta as kund mos kërko.

* * *

Vetmin

I vetmuar pskam mbetur ty te kerkoj per çdo nate sa edhe hëna qenka tretur nga mungsa jote e gjall

* * *

Xhelozia thot

Me duaj mua ose vdis kur nuk e mar me ty snje tjeter te te mos mar , per mua me mi te te shoh te vdekur se sa te marr nje tjeter

* * *

I shkruaj këto kujtime me lot ne sy se dashurin e par e fitova tradheti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.AlbaShqip.com

Poezi Dashureiss ( Shqip 2 )

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit: Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: ஜ Tema Te Lira ஜ :: Thashetheme & Risi -
Free forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions